Kriegspiel

Nauki, techniki, społeczeństwa

Polcon 2013

Na tegorocznym Polconie przygotowuję cztery punkty programu:

Piątek, 2000
W XIX wieku w Londynie co kilka lat wybuchały zarazy. Jak próbowano z nimi walczyć? W jaki sposób miasto przetrwało? Jak mapa i pompa pomogły pokonać zarazę? Przyjdź i zobacz, w jakich warunkach rodziła się współczesna epidemiologia (i Sanepid).

Piątek, 1400
11 nagród Nobla, tranzystor, fotowoltaika, teoria informacji i muzyka techno – to wszystko i jeszcze więcej zawdzięczamy laboratorium pewnej firmy komunikacyjnej. Przyjdź, aby dowiedzieć się, jak powstawała nowoczesność.

sobota, 1700
wraz z:
dr Maciej  Malicki
dr Aneta  Pieniądz
Dominika MichalakProjekty takie jak Coursera i edX to niezwykłe źródło wiedzy, z której może skorzystać – przynajmniej teoretycznie – każda osoba na świecie. Jakie są mocne i słabe strony tego rodzaju nieformalnego wykształcenia? Gdzie przewyższa ono oficjalną edukację akademicką, a gdzie jej ustępuje? Czego mogą się z takich projektów nauczyć polskie uczelnie i polscy studenci? Zapraszamy na rozmowę, której uczestnicy nie tylko uprawiają naukę na co dzień, lecz także żywo interesują się edukacją wyższą w kraju i na świecie.

Dni Nauki: Panel dyskusyjny: Nauka a science fiction

piątek, 1800
wraz z:
Mateusz  Wielgosz
dr inż. Piotr  Bilski

Czy kiedyś polecimy w kosmos jak w Star Treku? Czy Bender z Futuramy naprawdę zostanie naszym przyjacielem? A może zamiast tego władzę przejmie Skynet i nie zdążymy uciec w nadprzestrzeń? Fantastyka naukowa garściami czerpie z nauki – a może nauka powoli dogania fantastykę naukową? O relacjach między nauką a science fiction opowiedzą zaproszeni dyskutanci.

Zapraszam serdecznie

Reklamy

One response to “Polcon 2013

  1. Brathac 30 sierpnia 2013 o 12:34

    Cześć Ez. Co prawda niestety na Polcon nie dotrę, ale wkrótce dostanę na urodziny PQ-17 ;). Chętny na starcie w mroźnych wodach Arktyki?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: